čtvrtek 25. června 2015

Ochrana proti spamu + HTML Entities Generator

Ochraňte si své emaily před spam roboty tímto trikem

Prozradím vám jak ochránit emaily před spam roboty. Uvnitř článku na vás čeká šikovná aplikace HTML Entities Generator, ve které si vygenerujete zašifrovaný kód emailu. Zkopírujete výsledek, vložíte do webu a máte klid. Spam roboti email nepřečtou, přesto bude fungovat a vašim návštěvníkům se zobrazí normálně.


Existuje způsob, jak oslepit SPAM roboty tak, že mu ukážete v kódu zašifrovaný email, který nebude schopen přeložit. Webový návštěvník uvidí email normálně a ochrana proti spamu funguje.

Aplikace HTML Entities Generator níže vám pomůže zašifrování email adresy vytvořit na jedno kliknutí. Vlevo zadejte email adresu a klikněte na "Zašifrovat". Výsledek zkopírujte na web místo běžného zápisu emailu (úpravu provádějte editováním HTML).

HTML Entities GeneratorPraktická ukázka jak šifrování použít

Řekněme, že chceme zašifrovat tento email:
info@silaseo.cz

Vygenerujeme zašifrovanou verzi z HTML Entities Generatoru (výše):
info@silaseo.cz

Úpravou HTML kódu email nahradíme zašifrovaným kódem.

Hotovo! Emaily máte zabezpečené. A ani to nebolelo :)

Alternativní řešení

Na portále Treking.cz jsem objevil jiné (i když možná účinné) řešení ochrany emailu. Před každý email přidávají automaticky písmenko X a v textu své uživatele vyzývají k jeho smazání.

Zdroj: Treking.cz
Přestože to je účinné řešení k ochraně emailu, své uživatele tím můžete otrávit. Navíc kolik z nich si to vysvětlení pod inzerátem přečte? Nehledě na to, že tento text je zřejmě úplně na každé stránce pod inzeráty, takže se zde masově duplikuje obsah. Jde to přece jinak, ale to už víme :)15 komentářů:

 1. Bohužel to nefunguje s pluginem do Wordpressu Visual Composer :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je možné, pokud to pole ve Visual Composer nemá HTML editaci tak to nepůjde.

   Vymazat
  2. Teď jsem se přihlásil k jednomu ze svých dalších webů, kde Wordpress je i Visual Composer. Zkusil jsem si editovat stránku a při editaci v Visual Composeru existuje nabídka úpravy v HTML, takže by to jít mělo. Kde vidíte problém s tímto?

   Vymazat
  3. Zdravím. Pole html tam je, ale beztak se to hned vrátí do standardního formátu.

   Vymazat
  4. Už to vidím, kód do HTML vložit lze, přeloží se na správný tvar také správně, dám uložit a když se pak vrátím zase k editaci a skočím do HTML, už to tam není zapsané kódem, ale přeložilo se to do emailu. Hmm tak potom tam Visual Composer záměrně dělá překlady HTML entit na normální znaky a přepíše tam naše změny.

   Vymazat
 2. Asi jo. Je to škoda, protože tahle vaše utilitka je super. Tomáš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak potom můžu doporučit nepoužívat Visual Composer a nebo to použít u normálního HTML webu. Díky, jsem rád že se tahle jednoduchá aplikačka používá.

   Vymazat
  2. A co
   jméno(zavináč)jméno(tečka)cz

   To nefunguje? :D

   Vymazat
  3. Máte pointu, to také funguje a je to i častá věc. No a právě proto, že to je známá technika maskování emailu, můžu právě tohle zahrnout do podmínky pro scraping robota. Prostě HTML entita je neprůstřelná, ale díky za dobrý dotaz.

   Vymazat
  4. Jakto, že je HTML entita neprůstřelná? Co brání scraping robotovi to zpětně dekódovat na text?

   Vymazat
  5. Nic není neprůstřelné, to souhlasím. Jde o to, vyhnout se nejpravděpodobnějšímu scrapingu, kterej jde po zavináči. Překládat HTML entity zpět na znaky a skládat z toho email, to už je práce navíc a rozhodně to není běžné uvádění emailů na webech, takže na to tyto techniky běžně nemyslí, protože v kvantitě by to udělalo třeba jen o 0,001% emailů navíc a při scrapování se jede na většinový data mining. Není také od věci napsat, že více podmínek, dělá jakýkoli scrapovací nástroj pomalejší a náchylnější k dolování chybových dat díky nepřesnostem.

   Vymazat
  6. Zdravím, sice jde o starší příspěvek, ale přesto - Visual Composer má v sobě prvek surový HTML kód, který nepřepisuje zpět, alespoň podle mých zkušeností to vše zůstává a s nastavením ostatních atributů (barva, zarovnání atp.) zůstává mail v šifře a na stránce je to k nerozeznání.

   Vymazat
 3. Zdravím, půjde to na shoptetu?

  OdpovědětVymazat
 4. namiesto znaku "@" davam obrazok zavinaca

  OdpovědětVymazat